Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Informacja Turystyczna

          Informacja Turystyczna zlokalizowana jest w samym centrum Brennej, na parterze budynku Amfiteatru. Tutaj każdy turysta otrzyma informacje na temat atrakcji turystycznych gminy Brenna i okolic, wydarzeń odbywających się w regionie oraz bazy noclegowej i gastronomicznej. Zaopatrzy się w mapy i przewodniki, a także zakupi unikatowe pamiątki  m.in. breńskie herbaty. Wizyta w Informacji Turystycznej to świetna okazja do wzięcia udziału w licznych grach terenowych i zabawach. Tutaj zakupisz m.in. książeczki do zbierania: Odznaki Turystycznej Gminy Brenna,  Górskiej Odznaki Turystycznej, Znaczki Turystyczne czy naklejki Wander Card.

         Punkt Informacji Turystycznej prowadzi rezerwacje do jednego z nielicznych w Polsce Obserwatorium Nietoperzy. Dla miłośników górskich wypraw organizowane są piesze wycieczki z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach gminy. Zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. Zimą w tym miejscu zapiszesz się na zimowe wędrówki na nartach skiturowych, biegowych czy rakietach śnieżnych.

       Informacja Turystyczna w Brennej zdobyła trzykrotnie pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii 2-gwiazdkowej ( 2014r. i 2017r., 2022r.) Współpracuje z lokalnymi gestorami branży turystycznej, miejscowościami wchodzącymi w skład Beskidzkiej 5, markami turystycznymi: Śląsk Cieszyński i Beskidy oraz Śląską Organizacją Turystyczną.

Dane kontaktowe:
Informacja Turystyczna
Brenna, ul.Malinowa 2b
tel. (33) 858 69 71
e-mail: it@brenna.org.pl
https://facebook.com/brenna.gmina

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek: 8.00 – 16.00
Sobota: 9.00 - 13.00
Niedziela: 9.00 - 13.00 (nieczynne w listopadzie)