Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Polsko- Czeskie Wyprawy

Polsko-Czeskie Wyprawy to program zachęcający do poznania dziedzictwa Beskidu Śląskiego dzięki trasom pomiędzy Brenną (PL), a Bystrzycą (CZ). W trakcie drogi turysta odwiedza ciekawe miejsca przedstawiające walory historyczne, przyrodnicze i krajobrazowe tego regionu. Można wybierać pomiędzy trzema trasami: samochodową, rowerową i pieszą. Do każdej z nich przygotowane zostały po cztery pytania. Udzielenie poprawnych odpowiedzi po przebyciu danej trasy upoważnia do odbioru nagrody. Ideą programu jest również zaproszenie do powrotu w okolice Beskidu Śląskiego i pokonania kolejnej drogi. Wszystkie trzy trasy łączą dwa miejsca: Beskidzki Dom Zielin „Przytulia" w Brennej i Muzeum MUZ-IC w Bystrzycy. Drogę można przebywać w dowolnej kolejności - oba miejsca mogą być zamiennie punktem początkowym i końcowym.

Aby wziąć udział w programie należy otrzymać kartę uczestnictwaz pieczątką startową i datą rozpoczęcia pierwszej trasy w punkcie początkowym. Czas na przebycie każdej z tras to 30 dni kalendarzowych. Po jej zakończeniu należy zaznaczyć poprawne odpowiedzi na pytania w karcie i okazać ją pracownikowi punktu końcowego w celu otrzymania pieczątki finalnej oraz nagrody (po weryfikacji poprawności odpowiedzi).

Uczestnik może od razu po zakończeniu jednej trasy rozpocząć kolejną, prosząc w miejscu końcowym o pieczątkę startową. Kolejną drogę można również rozpocząć w innym, dowolnym momencie trwania programu (udając się do jednego z wymienionych wyżej punktów). Do wszystkich tras można użyć jednej karty uczestnictwa lub w przypadku jej zgubienia poprosić o nową.

Nagrodą za przebycie każdej z tras jest filiżanka z logo projektu Beskid Śląski - wspólne dziedzictwo.

Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na: www.pl-cz.eu

Załączniki: