Ta strona korzysta z cookies, czyli niewielkich plików zapisywanych w Twoim urządzeniu - dowiedz się więcej rozumiem

Narzedzia

Siła Natury

Breńskie Herbaty

Z okazji 100-lecia Beskidzkiego Domu Zielin „Przytulia” stworzyliśmy nowe ziołowe kompozycje, które z pewnością będą gratką dla amatorów naturalnych smaków. Postawiliśmy na jakość składników oraz prawdziwość, także tę etnograficzną i historyczną, korzystając z takich roślin, jakie faktycznie były pijane w dolinie Brennicy przez naszych przodków.
 
„Zieliny z doliny Brennicy” to w pełni naturalne mieszanki ziół charakterystycznych dla naszego regionu – Beskidu Śląskiego. Pozbawione sztucznych barwników, słodzików i aromatów. Mieszanki w dwóch wersjach na pewno przypadną do gustu fanom ziół.
????Napar Zieliniorki” to kompozycja o łagodnym, nienachalnym, subtelnym smaku. Na pierwszy plan delikatnie wysuwa się mięta jabłkowa, nadając całości nieco orzeźwiającego charakteru. Z każdym kolejnym łykiem można jednak wyłapać smaki pozostałych składników: trawiastej przytulii, aromatycznej melisy, cudownych kwiatów czarnego bzu a także lipy, liści maliny i goryczki dzikiej róży. To doskonała propozycja dla tych, którzy przygodę z ziołami dopiero zaczynają i chcą czegoś delikatnego, by przyzwyczaić się do ich smaku-
Cena: 22zł
 
????Z kolei „Z Maliny” to mieszanka bardziej owocowa. Oprócz przytulii i kwiatów czarnego bzu znajdziemy tu kawałki suszonych jabłek, gruszek i malin. Dzięki ich zawartości napar zyskuje lekko kwaskowy smak-
Cena: 25zł
 
Obie wersje „Zielin z doliny Brennicy” są bardzo esencjonalne, dobrze więc parzyć niewielkie ilości i korzystać z zaparzacza wyjmowanego z uzyskanego naparu. Można je także, w zależności od tego, jak długo trzyma się je w wodzie za pierwszym razem, zaparzać dwa a nawet trzy razy, uzyskując łagodniejszy smak, w którym wyczuwalne będą nieco inne nuty, niż przy pierwszym parzeniu.
Zioła mają eleganckie, proste opakowania i piękne etykiety, dzięki czemu świetnie sprawdzą się jako prezent.
 

Zamów z wysyłką lub kup w Informacji Turystycznej w Brennej.

Więcej informacji uzyskasz dzwoniąc tel. (33) 858 69 71, lub pisząc na adres it@brenna.org.pl